Bir önceki menüye geri dönmek için buraya tıklayın!
 

#21 Kayseri Sultan Sazlığı Örneğinde Doğa Korumanın Ekonomik Sisteme Entegrasyonu İçin İlgi Gruplarının Eğitimi Ve Kılavuz Oluşturma Projesi

Sultan Sazlığı Örneğinde gerçekleştirilmiş olan, Doğa Korumanın Ekonomik Sisteme Entegrasyonu İçin İlgi Gruplarının Eğitimi Ve Kılavuz Oluşturma Projesi'nin amacı, doğa korumanın Türk ekonomik sistemine entegrasyonu için bir metodoloji geliştirmek ve bu doğrultuda ilgi gruplarını eğitmek olarak tasarlanmıştır. Bu kapsamda, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü Biyolojik Çeşitlilik Daire Başkanlığı Araştırma Şube Müdürlüğü, Orman ve Su İşleri Bakanlığı VII. Bölge Müdürlüğü Kayseri İli DKMP Müdürlüğü ve Turunç Peyzaj Ltd. Şti. işbirliği ile projenin temel ayaklarını ortaya koyan 3 adet klavuz ve 1 adet kitap hazırlanarak, 6-8 Kasım 2012'de gerçekleştirilmiş olan "Doğa Korumanın Ekonomik Sisteme Entegrasyonu Çalıştayı'nda" ilgi gruplarına dağıtılmıştır.

Şirketimizin yürütücülüğünü yapmış olduğu bu proje kapsamında en nihai sonuç olarak, Sultan Sazlığı örneğinde ülkemizin ilk ve tek "Çok Katmanlı Biyokıymet Haritası" oluşturulmuştur.

Bir önceki menüye geri dönmek için buraya tıklayın!